دیجیتال مارکتینگ چیست؟

 

با سلام  به  همه کاربران سابت

دیجیتال  مارکتینگ  که در ایران به نام  بازاریابی اینترنتی  می شناسیم ،به  مجموعه  اقدامات  هماهنگ  کننده ای که مار در کسب و کارمان انجام می دهیم که  منجر به ساخت  بازار جدید ، یا رشد و توسعه یازار فعلی از طریق  واسطی  بنام  اینترنت  می شود را گویند .فیلم زیر را ببنید .

بله  دیجیتال  مارکتینگ  اینروزها مزایایی  فراوانی  دارد  دیگر زمان  کسب و کارهای سنتی گذشته  و ما باید  بصورت مدرن  با بهره گیری از تکنولوژی  روز  کسب و کار  موجود را  ارتقا دهیم و یا کسب و کار جدیدمان  را بر  پایه این مفهوم  بنا کنیم  اما دیجیتال مارکتینگ مزایایی  فراوانی دارد ،که در زیر به آن اشاره می کنیم :

 1. نیاز به سرمایه  اولیه  بالایی ندارد .
 2. مبتنی  بر دانش  بالایی نمی باشد  یعنی ما نیاز به این  نداریم که برنامه نویس باشیم .
 3. در زمان  کوتاه می توانیم  رشد  سریع  داشته باشیم
 4. دایره  مشتریان  ما به  راحتی می تواند در سطح  حتی یک  کشور و یا به  وسعت  کل  جهان  باشد این  یعنی فروش بیشتر و سود بالاتر  آمازون ، علی بابا ، دیجی کالا  و ….  نمونه های  از این کسب وکارها هستند .

اما چرا باید از دیجیتال  مارکتینگ  استفاده  کنیم ؟

بعضی  ها ، با داشتن  یک سایت ، که یکی از الزام های بازاریابی  دیجیتال  هست  به  نتیجه ای در فروش  خود  نمیرسند   ، سایت های را مشاهده می کنیم که فقط در زمان را ه اندازی اطلاعاتی رو به اشتراک  گذاشتن اما هیچ  تغییری  در آنها تا به حال  اتفاق نیفتاده است و یا اطلاعات جدیدی به آن سایت ،  اضافه  نشده  و یا از محتواهایی استفاده کردن که کاملا کپی  می باشد و یا   ازویدئو  استفاده نمی کنند در  ارتباط با شبکه های اجتماعی  اصلا شبکه ای ندارند  و در صورت وجود  هم درست  راه اندازی نکرده اند  .که یک رویکرد ساده انگارانه  در دنیایی مدرن هست  . ما  ازوبسایت  استفاده میکنیم  تا محصول خود را به فروش برسانیم  اما این  امر امکان پذیر نیست مگر اینکه از روشهای دیجیتال مارکتینگ   استفاده کنیم . با کمک این روشها  تجارتمان  در هر لحظه ازشبانه  روز در خانه های افراد حضور دارد .

 اما مارکتینگ چه  ابزارهای  و روشهایی دارد ؟

1- وبسایت :

اولین  ابزار  در یک  کسب  و کار اینترنتی  داشتن  یک وبسایت  هست  ما  از  طریق  راه اندازی  یک وبسایت می توانیم  اولین  گام  خود را در بازاریابی  دیجیتال  بر داریم .یک وبسایت برای  راه اندازی نیاز  به یک  دامنه  و یک  هاست  دارد .

2- ابزاری  بنام seo :

ما از این   ابزار استفاده  می کنیم  تا  بواسطه  بهینه سازی  سایت  خودمان برای موتورهای جستجو  در نتابج  گوگل  به رتبه های  بالا  بخصوص در صفحه اول  برسیم ، در این حالت  اعتماد  کار بران  به سایت  فوق العاده  بالا می رود . در  سئو  ما  اصولی  داریم  که  عبارتند از  1- محتوای  هدفمند 2- کلمات کلیدی 3- ساختار لینک مناسب  4 – محتوای  بروز شده  5- برند  ( که در مورد هر کدام  مقاله  جدایی  منتشر خواهد شد ..)

3- بازاریابی محتوا :

در بازاریابی محتوا  به دنبال ایجاد محتوای تخصصی  در راستای  محصول  وخدماتی که  در حال ارائه  هستیم تا کاربران  از طریق  دربافت  اطلاعات  مناسب  به  ما  اعتماد کرده و به مشتریان  ما تبدیل شوند. مهمترین  مزیت  این  بازاریابی  هدفمند بودن آن است  و از این طریق  ما کاربرانی را جذب  خواهیم کرد  که به خدمات  ما ، محصول ما علاقه دارند .نوشتن  مقاله های بروز ، آموزشی ، داستانی  و  کتابهای الکترونیک  کمک شایانی در این راه  به ما می کند .مقاله بازاریابی محتوا را بخوانید.

4-ایمیل  مارکتینگ :

یکی  دیگر از ایزارهای قدیمی  و پر کاربرد ،دیجیتال  مارکتینگ می باشد .اما مزایایی  ایمیل مارکتینگ   عبارتند از :            

 1. ارزان است
 2. یرگشت پذیری  سرمایه  بالاست (roi)
 3. ترافیک  ورودی سایت  را افزایش  می دهد .
 4. خیلی سریع می توان  به مشتریان هدف  دست یافت .
 5. تنها نیازمندی آن به لیست  مشتریان  می باشد .
 6. از پلاگین  های رایگان  در ورد پرس  میتوان  با یک کلیک  به مشتریان  انبوه  دست یافت .
 7. برخلاف  شبک های اجتماعی که از بین می روند همانند  وایبر و… ، ایمیل همیشه بوده  و همیشه خواهد ماند.

  5- ویدئو  مارکتینگ  :

یکی  دیگر از ابزارهای  دیجیتال  مارکتینگ  است ، استفاده   از  محنوای  ویدئویی  جهت  ایجاد آگاهی از برند و معرفی منافع  محصول  به مشتریان  می باشد . ما می  توانیم   این  محتواهای  ویدوئوی  را  از طریق یوتیوب  ، آپارات و سایر شبکه ها ، انتشار دهیم .تولید محتوای آموزشی ، محتوای طنز ، دابسمش ها و … این روزها  ، یکی  از راهکارهای جذب  مشتریان  می باشد چرا که افراد زیادی  بواسطه  اینترنت ، به تماشای آنها  می پردازند .

6-سوشال مدیا social media :

داشتن شبکه های اجتماعی  از جمله  تلگرام  و اینستاگرام  باعث  رشد سریع کسب و کار ما خواهد شد . اما چرا؟  امروزه  گسترش  دنیای وب  و نفوذ  اینترنت  و گوشی های  همراه ، به منزل  تمام افراد و گسترش  استفاده  از شبکه های اجتماعی باعث  می شود  ما بتوانیم  به راحتی به مشتریهای خود  دست  بیابیم .تولید یک محتوای  ویروسی  و جذاب  و وایرال شدن  آن در شیکه های اجتماعی می تواند نتایج  خارق العاده ای  رو  برای  تجارت  ما  به ارمغان  می آورد .

جمع بندی : 

ما با استفاده از ابزار های دیجیتال  مارکتینگ ( بازاریابی  اینترنتی  )  ، خیلی سریعتر  در کسب و کار اینترنتی که  داریم  رشد خواهیم کرد و درآمده ای سر شاری را بدست  خواهیم آورد . این  ابزارها  و روشها  ضامن رشد و موفقیت ماست . پایا مانا باشید  همراه  ما باشید  .                                                                                        با تشکر  مرتضی آزاددهقان

دیدگاهتان را بنویسید